پروتکل های لایه یک بر تسلط اتریوم تأثیر می گذارد.

ظهور منابع مالی غیر متمرکز و توکن های غیرقابل قضاوت اکوسیستم بلاک چین را متحول کرده و ثروتهای تقریباً غیرقابل تصوری برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است ، اما هیچ کدام از اینها بدون وجود بنیان قوی ارائه شده توسط شبکه های بلاک چین لایه یک مانند بیت کوین و اتریوم امکان پذیر نخواهد بود.

قراردادهای هوشمند و پروتکل های لایه دو نوید ایجاد تحول در صنعت مالی و تدارکات را می دهند، اما برای عملکرد و اطمینان از تغییر ناپذیری آنها به یک شبکه قوی ، امن و توزیع شده نیاز دارند.

در حال حاضر ، اکثر پروژه های لایه دو بالا در شبکه اتریوم کار می کنند و این باعث افزایش هزینه های تراکنش و تأخیر در زمان تأیید به دلیل ازدحام شبکه شده است.

هارد فورک لندن این شبکه به دلیل استفاده از آن توجه بسیاری را به خود جلب کرد پیاده سازی مکانیسم هزینه سوز که در نهایت می تواند اتریوم بسازد (ETH) یک دارایی تورم زا ، اما برای حل مسئله هزینه های بالای معاملات کمک چندانی نکرد و متوسط ​​هزینه معاملات از زمان اجرای آن در واقع افزایش یافته است.

به دلیل هزینه های بالا و قابلیت مقیاس بندی محدود ، پروتکل های لایه یک مانند Avalanche ، Terra و Cardano در ماه های اخیر ارزش خود را افزایش داده و کاربران جدیدی را جذب کرده اند زیرا پروژه های محبوب اکوسیستم های خود را به این پروتکل های بلاک چین نسل بعدی متصل می کنند.

عجله به بهمن

یکی از بیشترین افزایش قیمت در ماه اوت AVAX ، رمز اصلی پروتکل بهمن بوده است.

به دنبال آن شور و هیجان این پروژه افزایش یافت انتشار پل بهمن در 29 ژوئیه. این پل از پل های متقابل زنجیره ای جدیدی بین شبکه های بهمن و اتریوم پشتیبانی می کند و کاربر پسند بودن محصول دروازه ورود کاربران جدید به اکوسیستم رو به رشد بهمن را باز می کند.

از 24 اوت ، پل بیش از 1 میلیارد دلار انتقال بین دو شبکه را پردازش کرده است و برنامه هایی برای لیست دارایی ها و سکه های جدید مانند USD Coin (USDC) در آینده ی نزدیک.

این پروتکل همچنین با پروژه های تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) از جمله بلوک های آبی مانند Aave ، Curve و SushiSwap همکاری کرده است.برنامه تشویقی بهمن Rush DeFi، ”یک برنامه معدن نقدینگی 180 میلیون دلاری که برای آوردن برنامه ها و دارایی های بیشتر به اکوسیستم رو به رشد DeFi طراحی شده است.

بودجه این برنامه برای ارائه پاداش های AVAX به عنوان مشوق های نقدینگی برای کاربران Aave ، Curve و SushiSwap در مدت سه ماه مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتکل های DeFi بومی بهمن نیز شاهد افزایش چشمگیر ارزش کل قفل شده بر روی سیستم عامل های خود بوده اند. با توجه به ارزش کل قفل شده (TVL) ، Pangolin با 379.4 میلیون دلار پیشتاز است و بنکی قبلاً از مرز 1 میلیارد دلار TVL فراتر رفته است. داده ها از دفی لاما

همچنین بهمن مکانیزم کارمزد تراکنش معامله را در دستور کار خود قرار داده است سوخته بیش از 182،000 AVAX تا زمان نگارش.

لایه اول با تمرکز بر استیبل کوین

Terra یک پروتکل بلاک چین منحصر به فرد است ، زیرا تمرکز گسترده ای بر استفاده از استیبل کوین های دارای فیات مانند TerraUSD (UST) شبکه برای تأمین سیستم های پرداخت جهانی با ثبات قیمتی دارد.

توکن اصلی LUNA پروتکل بین 20 ژوئیه و 24 اوت 530 surge افزایش یافت مکانیزم سوزاندن نشانه منحصر به فرد و رای گیری مداوم جامعه برای ارتقاء شبکه بر ارزش توکن فشار می آورد.

در 25 آگوست ، جامعه Terra با موفقیت به انتقال شبکه Terra به شبکه اصلی Columbus-5 رای داد و انتظار می رود که در 9 سپتامبر به طور کامل راه اندازی شود.

اکوسیستم Terra در طول سال به طور مداوم در حال رشد بوده است زیرا پروژه هایی مانند Curve و Yearn.finance UST را در استخرهای استیبل کوین خود ادغام می کنند و پروژه های جدیدی که روی بلاک چین Terra راه اندازی می شوند از قابلیت های پرداخت استیبل کوین آن نیز سود می برند.

اکوسیستم ترا منبع: تریانی ها

یکی از محبوب ترین برنامه های شبکه ، Anchor Protocol است ، یک پروتکل پس انداز که به دارندگان UST بازدهی کم نوسان در سپرده ها را ارائه می دهد ، در حالی که دارندگان LUNA می توانند نشانه های خود را به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن استیبل کوین قفل کنند.

این پلت فرم به افزایش فعالیت شبکه و نشانه های متصل به اکوسیستم پس از آن کمک کرد اضافه اتر به عنوان یک گزینه وثیقه برای ضرب UST در 13 آگوست.

از زمان معرفی اتر به عنوان وثیقه اکوسیستم Terra ، ارزش کل قفل شده بر روی پروتکل به بیش از 6 میلیارد دلار رسیده است. داده ها از دفی لاما

این Terra را به سومین شبکه بلاک چین بزرگ TVL پس از Ethereum و Binance Smart Chain تبدیل می کند.

سرمایه گذاران Cardano پیش بینی راه اندازی قرارداد هوشمند این شبکه را دارند

پروژه دیگری که به لطف آن مورد توجه قرار گرفته است وعده عملکرد قرارداد هوشمند Cardano است ، یک پروتکل بلاک چین اثبات سهام.

عرضه قرارداد هوشمند منجر به کاردانو شد ADA این نشان می دهد که در سه هفته گذشته بیش از 190 درصد افزایش یافته است و سرمایه گذاران از راه اندازی برنامه های DeFi به محض فعال شدن قراردادهای هوشمند خوشحال هستند.

این شبکه و توکن نیز از میزان بالایی از مشارکت در استخرهای خطرناک و جدیدترین آنها بهره مند شده اند داده ها از PoolTool نشان می دهد که 70.98 of از منبع گردش ADA در شبکه قرار دارد.

این پروتکل همچنین یک سازنده توکن غیرقابل انعطاف (NFT) ایجاد کرده است که به کاربران اجازه می دهد بدون ایجاد قراردادهای هوشمند از طریق ایجاد “نشانه های بومی” ، NFT ها را ضبط کنند.

برای اطلاع از موارد زیر ، پورتال برنامه نویس را بررسی کنید:

نشانه های بومی چیست
چگونه آنها را ضرب کنیم
راههای ایجاد NFT
چرا برای همه اینها به قراردادهای هوشمند نیاز ندارید

DeFi و NFT در سال جاری بیشترین توجه را در اکوسیستم رمزنگاری به خود جلب کرده اند ، بنابراین احتمال اینکه بتوانید هر دو را در شبکه کاردانو کار کنید ممکن است به تجمع فعلی ADA کمک کرده باشد.

با ادامه فناوری بلاک چین و اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده در حرکت آهسته تا پذیرش گسترده ، زمینه شبکه های رقیب تشدید می شود.

اتریوم در حال حاضر از نظر قابلیت های قرارداد هوشمند و پروتکل های فعال ، شبکه بلاک چین لایه اول است ، اما باید به تکامل خود ادامه دهد زیرا تعداد کمی از رقبا به سرعت در حال پیشرفت هستند.

آیا اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای رمزنگاری می خواهید؟

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی با ریسک همراه است ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.