هندوراس اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را دریافت کرد

گزارش شده است که گروه مشاوره TGU ، یک شرکت هندوراسی مستقر در پایتخت Tegucigalpa ، اولین خودپرداز بیت کوین کشور را نصب کرده است.

بر اساس گزارش روز جمعه رویترز ، مدیر اجرایی TGU خوان ماین رهبری حرکت برای نصب بیت کوین (BTC) دستگاه خودپرداز در یکی از ساختمانهای اداری پایتخت. دستگاه “la bitcoinera” به علاقه مندان به رمزنگاری اجازه می دهد تا BTC و اتر را خریداری کنند (ETH) با استفاده از ارز محلی فیات ، lempira ، به شرطی که مایل باشند شناسه های خود را اسکن کرده و اطلاعات شخصی خاصی را افشا کنند.

ماین گفت که این اولین راه خودکار برای خرید بیت کوین در هندوراس بود ، اما بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار رمزنگاری را برای پرداخت پذیرفته بودند. به گفته مدیر TGU ، بسیاری از هندوراسی ها مجبور بوده اند شخصاً پول نقد خود را با ارز رمزنگاری مبادله کنند ، اقدامی که وی در این کشور “بسیار ناخوشایند و خطرناک” توصیف کرده است. نشان می دهد سطح جنایت در هندوراس “بسیار بالا” است.

قانون گذاران در برخی از کشورهای آمریکای مرکزی با رشد مداوم بازار مواضع طرفدار رمزنگاری بیشتری را در پیش گرفته اند. السالوادور در حال حاضر است نصب دستگاههای خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور در آماده سازی برای پذیرش ارز رمزنگاری شده از 7 سپتامبر به عنوان پول قانونی ، حداقل یکی از اعضای کنگره پاناما نیز پیشنهاد قانون برای تصویب بیت کوین توسط این کشور و سایر ارزهای رمزنگاری شده

داده های Cointelegraph Markets Pro نشان می دهد که قیمت BTC در زمان انتشار 48،976 دلار است که در 24 ساعت گذشته بیش از 3 درصد افزایش یافته است. قیمت ETH 3،272 دلار است که در مدت مشابه بیش از 4 درصد افزایش یافته است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.